Cechy dobrego buta

But powinien być lekki, giętki i miękki po całości a koniecznie na elastycznej podeszwie. Model powinien być na tyle szeroki by paluszki miały miejsce do swobodnego poruszania tu wskazanie na BareFoot. Dobrze żeby materiały z których but jest wykonany były najwyższej jakości czyli ułatwiające oddychanie skóry, odprowadzające ewentualny nadmiar wilgoci a przy tym nieprzemakalne. No i buty kupujemy z optymalnym zapasem w granicach 6-9mm (tutaj różnie źródła podają dlatego warto przymierzyć mniejszy i większy a decyzja ostateczna dopiero jak widzimy w którym dziecko lepiej chodzi). Szczególnie w przypadku pierwszych bucików ważne jest optymalne dopasowanie także na długość i nie należy robić zbyt dużego zapasu. W tym przypadku nie należy oszczędzać.

Kolejna żelazna zasada buty kupujemy nowe gdyż nawet te które są prawie idealne ale były założone i chodzone już mają swój specyficzny kształt dopasowany do stopy i chodu poprzedniego właściciela.

Wiosną i latem idealnie sprawdzą się półbuty na rzepy lub sznurowane. Te drugie cieszą się mniejszym powodzeniem dlatego warto wspomnieć o zaletach sznurówek. Sznurowane buty dla dzieci niestety mają to do siebie, że jeśli maluch nie potrafi ich zawiązać – obowiązek ten spada na rodzica jednak ten typ obuwia zapewnia najlepszą możliwość dopasowania buta do stopy, co sprawia, że trzymają one nogę dużo lepiej niż obuwie na rzep. To czyni z nich także odpowiedni wybór dla dzieci o niestandardowej tęgości stopy. Pamiętać należy, że w pierwszych momentach nauki chodzenia nie chodzi o pośpiech, tylko o idealne dopasowanie bucika. U maluszka stopa pracuje bardzo intensywnie, wkładając wiele pracy w naukę chodzenia dlatego Drodzy Rodzice sznurówki na plan pierwszy!

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Inne artykuły w tej kategorii

Zobacz jak bogaty jest świat dziecięcych bucików. Poznawaj producentów, czytaj ciekawe artykuły.

Buty sezonowe na wakacje

Buty sezonowe na wakacje

Sezon wakacyjny w trakcie, może właśnie szukasz odpowiednich butów na plażę lub basen? Jeśli tak to warto rozważyć kilka opcji, które zapewnią komfort, ochronę i styl. Jeśli wyjeżdżasz z dzieckiem nad morze i chcesz zabezpieczyć delikatną skórę na stopach koniecznie...

Buty dla dzieci z ekoskóry

Buty dla dzieci z ekoskóry

Buty Wojtyłko wykonane są z niezwykle wytrzymałych materiałów. Solidne wykonanie gwarantuje wygodę i stabilność stopy podczas chodzenia. Marka ta specjalizuje się w obuwiu dziecięcym oraz damskim. Przewodnim hasłem firmy jest...